Tamm on rohkem kui lihtsalt puu

Tamme kasutatakse laialdaselt keskmise ja keskmisest kõrgema segmendi mööbli valmistamiseks. Tamme hinnatakse omaduste ja sümboolika pärast. Jõud, võimsus, vastupidavus, püsivus – nende sõnadega kirjeldatakse tamme.​

tammepuu

Tamm ja Eesti

Eesti jaoks on tammel eriline tähendus. Eesti asub kõige põhjapoolsemas piirkonnas, kus kasvab tammesid. Tänu tamme-segametsadele on Eestis väga viljakad mullad.  Tammesid istutasid paganausulised oma pühapaikadesse.
Tammelehti on kujutatud Eesti täisvapil, kus need sümboliseerivad jõudu. 

Eesti embleem

Tamm - inimese abi

Tänu vastupidavusele on tammest valmistatud atrasid. Meresõidu arenedes hakati tamme kasutama laevaehituses.
Kui vaadata antiikmööblit, siis näeme, et suurem osa on tehtud tammest. See pole juhus:  tugevuse ja kogu poolest on tamm Euroopas ja Ameerikas esikohal.

Plaat tammepuust
Maailmas on rohkem kui kuussada tammeliiki. Mööblitööstuses kasutatakse kahte liiki: valget ja punast. Valge tamme all mõistetakse Euroopas harilikku tamme.  Valget tamme nimetatakse Euroopas harilikuks tammeks. Punane tamm kasvab põhiliselt Ameerikas, kuid vahel võib seda kohata ka Euroopas.

Tammepuit

Tammepuit on kõva, poorne, kuid vastupidav ja mädanemiskindel. Tänu sellele on tammest saanud hinnatud tarbe- ja ehituspuit. Tammemööbel on tugev, õige hoolduse korral võib vastu pidada mitu sajandit.  Tammel on huvitav ja reljeefne tekstuur. Kui tahate tunnetada puu loomulikku reljeefi, valige tamm.

Tammest lauaplaat

Tamme kasutatakse massiivsete ja vastupidavate ehitiste rajamiseks: trepid, seinapaneelid. Tammel on asendamatu roll veinitootmises. Tammest tünne kasutatakse veinide ja konjaki säilitamiseks ning transportimiseks.

×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.