10 soovitust saematerjali valimiseks

Siia kogume kümme reeglit, mis on vajalikud tamme saematerjali ostmiseks.

  1. Kui ostate euroopa tamme, on see enamasti 2,9-3,1 m pikk. Ida- ja Lõuna-Euroopas on see pikkus sageli ka ainus võimalik. Erandiks on Saksamaa, saksa tamme hulgast võib leida laudu pikkusega kuni 5-6 m.
  2. Ameerika tamm erineb Euroopa omast. See võib olla heledamat värvi. Muud erinevused on sellised, mida tunnete konkreetse lauaga töötades.
  3. Kõikidel laudadel on tavaliselt otsapraod, isegi kõige kõrgema klassi puidul.
  4. Need otsapraod takistavad laua kasutamist kogu pikkuses ja laiuses. Laudade valimisel tuleb seda kindlasti arvestada.
  5. Vastasel juhul võivad kasutuskõlblikuks osutuda ainult mõned väga konkreetseid talad.
  6. Kõige kriitilisem punkt on laua sirgus. Kõver saematerjal on tihti suurte kulude allikaks.
  7. Kumerus võib ilmneda kahel tasandil: horisontaalne (laud näeb välja nagu banaan) ja vertikaalne (sel juhul saate lauda võrrelda suusaga).
  8. Ideaalse laua leidmine võib vahel olla peaaegu võimatu. Palun säästke müüja aega ja kannatlikkust ning proovige leida kompromisskaup.
  9. Alati pidage meeles, et töötlemisel läheb “kaotsi” 20-30% algsest lauamaterjali mahust.
  10. Kui teil on oma töökoda, tehke koht ülejäänud laudade hoidmiseks. Kombineerige ainult ülejäänud osad sarnaste mõõtudega. Kui segate erinevaid tahvleid, võite saada segaduse, mida te kunagi ei kasutaks.

NB! Kui te ei soovi kulutada aega vajalike laudade otsimisele meie laos, saate alati tellida meie veebisaidi kaudu täpses mõõdus saematerjali.

Leiame ja saeme vajalikku mõõtu mis tahes suuruse, mida vajate. Samuti saame teie soovitud laudu hööveldada, et teie saaksite veel rohkem oma aega säästa.

×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.