Servatud laud - valmistamine, liigitus ja hind

See plaat saadakse pärast servamata plaatide töötlemist.

Mis on servatud saematerjal

Tegelikult on see puutüve töötlemise teine ​​etapp. Sõltumata saetüübist on pärast esimest lõikamist väljund koorimata ja karedate servadega laud.

Kõige sagedamini on puidutöötlemise teine ​​etapp koore eemaldamine kärpimismasinal. Pärast seda siseneb laud kuivatusahju, kus see jõuab tisleri niiskustasemeni (8-12%). Nii osutub kõige tavalisemaks puutööks maailmas servatud saematerjal.

Servatud laud

Kuid mõned tehnoloogid eelistavad kõigepealt servamata plaati kuivatada ja alles pärast seda koor ja karedad servad eemaldada.

Lai valik servatud laudu

Servatud laud jaguneb alamtüüpideks sõltuvalt kvaliteedist (oksakohad, maltspuit jms) ja servade töötlemisest.

Näiteks on südalaud, mille üks külg on ääristatud ja teine ​​külg servamata. See laud saadakse palgi lõikamisel spetsiaalsel saeveskil, et saavutada sujuv radiaalne tekstuur.

Servatud laud on kallim kui servamata. Kui on 1 tihumeeter puitu, saadakse selle tulemusena umbes 0,6 m3 servatud lauda.

Enamik tootjaid tarnib servalauda piiranguteta ühe paksusega komplektina, pikkusega vahemikus + -500 mm ja laiusega 100 mm või rohkem.

 Meie kogemuste kohaselt on kõige sagedamini kasutatav servatud laud 150 mm lai ja 2200 mm pikk, 26 või 52 mm paks.

Euroopa klassifikatsioonis on tähistus täht F (QFA, QF1A, QF1B, QF2 jne). Ameerika klassifikatsioon on mitmekesisem. Põhikategooriaid on kolm - Prime (valitud kvaliteediga tamm, vigadeta), Fas (laud, mille ühel küljel on vähemalt 83% kasutatavat pinda) ja Com. (Keskklassi laud, üle poole kasutatavat puitu, sõltuvalt alamliigist).

Lai valik servatud laudu

Servatud saematerjal

Kuna servatud laud on puusepatöö põhimaterjal, on rakenduse piire keeruline visandada. Alustades toorikutest, mööblipaneelidest ja lõpetades valmistoodetega - lauad, uksed, kirstud.

Kontrollige servatud tamme- ja saaresaematerjali olemasolu vastavast jaotisest - saematerjal.

Servatud saematerjal

×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.