Tammelaud - tüübid, kasutamine, funktsioonid

Tammelaud - kõige sagedamini kasutatav lehtpuu saematerjal. Peaaegu kõik puidutööpoed müüvad vähemalt 3-4 tüüpi tammeplaate. Eestis müüakse enim ameerika, ukraina ning eesti tamme. Vähem levinumad on horvaatia, serbia ja saksa tammepuust tooted.

Miks tamm on populaarne?

Tamm on populaarne vähemalt kahel põhjusel.

Esiteks, tamm oli, on ja jääb klassikaliseks puiduks sisustamises. Aastad lähevad, ent disainerid ja arhitektid jätkavad oma projektides tammeplaatide kasutamist. Tänu oma suursugusele tekstuurile ja värvile, pole see liik vananenud.

Teiseks, tamme tehnilised omadused sobivad nii kliendile kui ka meistrile. Mõlemad väärtustavad tamme vastupidavust ja usaldusväärsust. Lisaks sellele on toonimine ja puurimine suhteliselt stabiilne ning üllatustevaba. Seetõttu on puusepp rõõmus vastuvõtma projekte, kus on vaja tammeplaati.

Tammeplaatide valmistamise olulised omadused

Siiski on raskusi. Puidutöötlejad, kes töötlevad tamme algusjärgus, rõhutavad tammeplaadi kahte iseloomulikku tunnusjoont:

  • ettearvamatud oksakohad

 Pärast esmaklassilise plangu lõikamist võib ette tulla kümneid looduslikke defekte. Seega kukub puidu kvaliteet koheselt.

  • Kuivatamise raskus ja kestus

 Puidutöötlustehnoloogide jaoks on tamm väljakutserikas ülesanne. Kuidas kiiresti ja tõhusalt kuivatada? Sellele küsimusele pole veel lõplikult kindlat vastust. Seetõttu on tulemuseks kuivatamata puit või siis läheb kuivatusperiood 2-3 korda pikemaks kui teistel liikidel. Meie ettevõte eelistab teistsugust lähenemist.

Need tehnilised raskused mõjutavad tammeplaatide lõplikku hinda.

Tammelaudade tüübid

Euroopa piirkonnas on vähemalt kolme tüüpi tammeplaatide kategooriad: ameerika, euroopa ja vene. Need kolm süsteemi sisaldavad eri tüüpi lauade puhul eri nimetusi.

 Kuid igal juhul jagavad kõik klassifikatsioonid puidutööstuse esmatooted 4 kategooriasse:

  • Servamata laud
  • Servatud laud
  • Kalibreeritud laud
  • Südatala

Kõikide nende tüüpide hulgas on oma klassifikatsioonid - vastavalt kvaliteedile, paksusele jne.

Tihti kasutavad tisleritöökojad servatud ja servamata laudu. Meie artiklites saate lugeda nende omaduste kohta üksikasjalikult.

×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.