Saare saematerjali omadused. Tamm või saar? Mida valida?

Saar on populaarne lehtpuit, mida kasutatakse mitmesugustes puidutöötlemise ja mööbli valmistamise rakendustes. See on tuntud oma eripärade ja omaduste poolest, mistõttu on see paljude puidutöötlejate jaoks ihaldatud valik. Siin on mõned saare saematerjali eriti olulised omadused:

  • Värvus: saar on tavaliselt kahvatust helepruunist värvusest kreemjani, peaaegu valge maltspuiduga. Maltspuidu värvus on mõnikord ebaselge, mistõttu võib kogu puit olla ühtlase tooniga. Saare südapuidu värvus sõltub suuresti piirkonnast ja pinnasest. Meie saare hulgas on see 50/50 - pool on ühtlane, nagu muud osad, ja ülejäänud on kirju värviga.

  • Ainulaadsed mustrid: saarepuidul on sirge, selgelt väljendunud muster, mida sageli kirjeldatakse kui avatud ja jämedat. Mõnikord võivad saarepuidul olla visuaalselt silmatorkavad omadused, sealhulgas linnusilma, lokkis(lainetav) ja katedraali mustrid. Need ainulaadsed mustrid võivad suurendada projektide esteetilist atraktiivsust.
  • Vastupidavus: Saarepuit on suhteliselt vastupidav, eriti kõdunemise ja mädanemise suhtes. Seda kasutatakse tihti spordivarustuse, näiteks pesapallikurikate ja hokikeppide valmistamiseks.
  • Kõvadus: saarepuit on tuntud oma erakordse kõvaduse ja tugevuse poolest. See on Janka kõvaduse skaalal kõrgel kohal, muutes selle vastupidavaks ja kauakestvaks valikuks paljudeks rakendusteks. See kõvadus muudab selle kulumiskindlaks.

  • Töödeldavus: saarepuitu on lihtne töödelda ja see on tuntud oma suurepäraste töötlemisomaduste poolest. Seda saab suhteliselt lihtsalt lõigata, vormida ja lihvida, mistõttu on see puidutööliste ja mööblitootjate lemmik. See hoiab hästi ka kruvisid ja muid kinnitusvahendeid.

  • Viimistlus: Saarepuit viimistleb kenasti, võtab peitse ja muud viimistlust vastu ühtlaselt, mis tagab ühtlase ja atraktiivse lõpliku välimuse. Hele värvus ja ühtlane muster teevad sellest mitmekülgse puidu erinevate viimistlusvõimaluste jaoks.

Oluline on märkida, et on olemas mitut liiki saarepuud, sealhulgas valge saar (Fraxinus americana) ja euroopa saar (Fraxinus nigra), mille värvus ja omadused on erinevad. saarepuidu liikide valik sõltub teie projekti spetsiifilistest nõuetest ja teie piirkonna saadavusest.

Erinevus saare ja tamme saematerjali vahel

Tamme saematerjal ja saar on mõlemad populaarsed valikud puidutöötlemisel ja mööbli valmistamisel, kuid neil on selgelt erinevad välimus, kõvadus, töödeldavus ja muud omadused. Siin on mõned peamised erinevused tamme- ja saarepuidu vahel:

Puidu muster ja välimus:

Tammepuidul on silmapaistev kiirte ja täppidega süü, mis annab sellele eristuva ja atraktiivse välimuse.

Saarepuidul on tavaliselt sirge ja avatud süü, kahvatu helepruun värvus ja kreemjas maltspuit. Saare muster on üldiselt vähem esiletungiv kui tamme oma, mis annab sellele ühtlasema ja vähem intensiivse välimuse.

Töövõime:

Tamme töötlemine võib olla selle tiheduse ja süü põimumise tõttu keerulisem. Rebenemise ja pilbastumise vältimiseks võib vaja minna teravaid tööriistu ja õigeid tehnikaid.

Saarepuitu on tammega võrreldes lihtsam töödelda. Selle sirge süü ja avatud tekstuur muudavad selle töötlemise, lõikamise ja viimistluse osas andestavamaks.

Värv:

Tamme värvus varieerub olenevalt liigist (punane või valge tamm), kuid tavaliselt on see helepruunist kuni keskmiselt pruunini, millel on iseloomulikud punakad või roosakad alatoonid (punase tamme puhul).

Saarepuit on üldiselt heledamat ja tuhmimat tooni helepruunini kreemjat värvi maltspuiduga. See kipub olema neutraalsem ilma tamme pruunide toonideta. Mõnel saarel on ainulaadne oliivitoon, mis annab sellele suusuguse välimuse.

Rakendus:

Tamme valitakse sageli selle rikkaliku ja traditsioonilise välimuse tõttu ning seda kasutatakse tavaliselt mööbli, kappide, põrandakatete ja arhitektuuriliste rakenduste jaoks.

Saare kergem ja ühtlasem välimus koos töödeldavuse ja tugevusega teeb sellest eelistatud valiku nii moodsa ja kaasaegse mööbli kui ka spordivarustuse ja tööriistade käepidemete jaoks.

Järeldus

Lõppkokkuvõttes sõltub tamme- ja saarepuidu valimine teie konkreetsetest projektinõuetest, disainieelistustest ja toormaterjali piirkondlikust saadavusest. Mõlemal puiduliigil on oma ainulaadsed omadused ja need võivad olla suurepärased valikud erinevateks puidutöötlemisrakendusteks.

×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.