Kasutamise Reeglid - Puidust tooted (lauaplaatid, aknalauad jne)

Puidust toodete omadused

 • Puit on looduslik materjal. Väikesed erinevused värvuses ja välimuses on puidu loomuliku ilu olemuslik tunnus ja seetõttu ei peeta neid defektiks.
 • Lauaplaadi servadesse võivad tekkida mikropraod. See on samuti puidu loomulik omadus, mis tavaliselt tuleb ja läheb hooajaliste kliimamuutuste ajal. Sellised praod on ehtsad ja ei ole tootja süüst tingitud defekt; need on kahjutud ja võivad soojal aastaajal iseenesest kaduda või soovi korral saab neid parandada puidutäiteainega.
 • Kõmmeldumine (kaardumine), pragunemine jne on peaaegu alati vale paigalduse või hooajaliste kliimatingimuste muutuste tulemus ja tavaliselt ei kuulu garantii alla. Praod saate täita puidutäiteainega.
 • Pinnal olevad laigud (paisunud puit) - need võivad pärast puidu kuivamist ise kaduda, kuna need on tingitud liigsest kokkupuutest veega. Kui plekid jäävad, töötle tööpinda kohapeal, nagu allpool kirjeldatud. Vaata ka seda artiklit.
 • Kuiv, kergelt laiguline pind on märk sellest, et tööpinda tuleb õlitada või et on kasutatud karedaid puhastusvahendeid/abrasiivseid aineid.

 Puittoodete hooldamise tingimused, mis tagavad garantiikohustuste säilimise

 1. Ärge kasutage karme puhastusvahendeid, pleegitusvahendeid, ammoniaaki, lahjendeid, mööblipolituure, taimeõlipõhiseid seepisid, jäikaid harju ega käsnade kõva külge. Ärge kunagi kasutage desinfitseerimisvahendeid, kuna need võivad reageerida õliimmutusega. Puhastage pind mahedate puhastusvahenditega.
 2. Kõik puhastusvahendid sisaldavad oma koostises leeliseid ja leelised on väga agressiivne keskkond, mis pikaajalisel kokkupuutel mõjub kõige negatiivsemalt õlivahale ja värvikattele. Ärge kunagi jätke mingeid pesuvahendeid tööpindade ja aknalaudade pinnale.
 3. Pühkige puidu pinnale voolanud vedelik võimalikult kiiresti ära. Lauaplaat on vee suhtes vastupidav, kuid mitte veekindel.
 4. Pühkige pind pärast kasutamist kuiva või kergelt niiske lapiga. Vältige pinna liigset märjaks saamist või hõõrumist.
 5. Asetage kuumad potid ja pannid ahjukinnastelele, trivettidele või muudele pindasid eraldavatele vahenditele.
 6. Asetage kütteseadmete, näiteks aeglase pliidi alla fooliumkate.
 7. Ärge lõigake pindadel ilma eraldiseisvaid aluseid või lõikelaudu kasutamata. Pidage meeles - puu nõuab hoolikat kohtlemist ja selle pind ei sobi liha lõikamiseks.
 8. Ruumis, kus on paigaldatud või paigaldatakse täispuidust pindu, peavad töötajad olema lõpetanud märjad/tolmused remonditööd: krohvimine, tasandamine, valgendamine.
 9. Kõikide lakitud pindade puhul on vajalik regulaarne hooldus: pühkige pindu pehme, kergelt niiske lapiga. Õlikattega toodete puhul on vajalik perioodiline pinnatöötlus õliga.
 10. Tähtis: ei ole olemas ühtset õliga immutamise ajakava. Mõned tööpinnad vajavad immutamist kord aastas või harvemini, teised mõne kuu pärast, eriti kuiva kliima või sagedase ja aktiivse kasutamise korral. Iga kolme kuu tagant või kui viimistlus muutub tuhmiks ja ebaühtlaseks, valage pinnale väike kogus vett. Kui vesi hakkab 15 minuti jooksul imbuma, on aeg pinnakatte taastamiseks.
 11. Hoidke sisetemperatuur 18-20 °C ja õhuniiskus 50-60%. Pöörake sellele erilist tähelepanu talvel, kui külmad ilmad ja kodukütteseadmed võivad põhjustada puidu kuivamist ja lõhenemist, kui õhuniiskuse taset ei säilitata. Paljudel juhtudel on vaja niiskustaset tõsta. Igal juhul ei ole need praod ohtlikud ja ei ole toote defekt ning nende tekkimise põhjuseks on liigne niiskuskaotus. Need kipuvad kaduma, kui õhuniiskuse tase tõuseb või kui välisilmastik on talvest taastunud. Ärge kasutage radiaatorit/infrapunakütteseadet puidust tööpindade läheduses. See võib põhjustada väändumist või pragunemist.
×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.