Kuidas teha puidust söögilaud oma kätega

Söögilaud on üks kesksemaid kohti majas, see lisab teie interjöörile iseloomu ja sobib suurteks perekondlikeks või sõbralikeks koosviibimisteks. Kuid alati pole lihtne leida söögilauda, mis sobiks ideaalselt teie kööki või söögituppa ja nii, et see sobiks muu mööbliga. Alati leidub mõni detail, mis hakkab tõrjuma. Sel juhul võib eritellimusel valmistatud söögilaud olla ainus viis soovitud tulemuse saamiseks. Aga kui teil on ideid, veidi vaba aega ja piisav tööriistade komplekt, siis miks mitte teha oma söögilaud iseseisvalt? Väikese pingutusega ja samm-sammult juhiseid kasutades saate luua oma kätega puidust laua.

Püüame selgusele jõuda, millistele nõuetele peaks söögilaud vastama, millistele nüanssidele tähelepanu pöörata ja milline puit sobib selle loomiseks.

Olulised nüansid

Pidage meeles ja võtke arvesse järgmisi momente, kui mõtlete söögilaua loomisele oma kätega:

 1. Suurus sõltub inimeste arvust teie peres. Mida suurem on pere, seda suurem on laud. Arvutage kindlasti ühe inimese jaoks vajaliku koha suurus ja nende andmete põhjal arvutage tulevase laua suurus.
 2. Suurus sõltub köögi pindalast. Väikese köögi puhul on ruumi säästmiseks soovitatav valida ümmargune laud, mida on väga lihtne kokku panna ja mis sobivad ideaalselt 2-liikmelisele perele.
 3. Suure laua loomisel vajate vähemalt ühe inimese abi.
 4. Mõtle eelnevalt läbi jalgade asukoht, et need ei segaks istumist.
 5. Puidu valik on isiklike eelistuste ja võimaluste küsimus. Meie veebilehelt leiate te valmis mööbliplaadid erinevatest puiduliikidest: tamm, saar, kask, pöök, kirss ja palju muud. Olemasolevad mööbliplaadid erinevad pikkuse, laiuse ja paksuse poolest. Samuti ei tohiks unustada iga puiduliigi omadusi.
 6. Valmistage varakult ette tulevase tabeli joonis, arvutades kõik õigesti kuni millimeetri täpsuseni.

Söögilaua loomise protsessile tuleks läheneda nii hoolikalt kui võimalik ja võtta arvesse kõiki momente.

Ilus, vastupidav ja ainulaadne! - 3 parimat söögilaua ideed

Kõik saab alguse ideest! Mõelge, millises stiilis soovite oma söögilauda teha ja leidke selle jaoks joonised. Järgnevalt toome mõned variandid, mis sobivad suurepäraselt köögi interjööri.

1. Skandinaavia stiil

Skandinaavia stiilis söögilauad on heledates toonides „universaalsed sõdurid”, millel on selgelt tunnetatav minimalismi hõng. See on hetkel üks moekamaid trende. Sellised lauad toovad söögituppa pehmust ja perekondliku õhkkonna.

Meie nõuanne: valige mööbliplaadid heledast puidust, näiteks männist, pöögist või tammest. Mis puutub jalgadesse, siis ideaalsel juhul võiks pöörata tähelepanu terasest toodetele. Jalad võib teha ka heledast puidust – suurepäraselt sobivad nii pöök kui ka tamm.

2. Industriaalne stiil

Sellele stiilile on iseloomulik tumeda puidu kasutamine koos töötlemata terasest jalgadega. „Industriaalne” söögilaud lisab ruumile autentse välimuse, kui seda kombineerida muude terasest elementidega köögis või söögitoas.

Meie pähklipuust mööbliplaadid sobivad ideaalselt Industriaalses stiilis söögilaua valmistamiseks.

3. Ümmargune söögilaud

Köögis või söögitoas ruumi säästmiseks on ümmargune söögilaud suurepäraseks lahenduseks. Koos kaunite toolidega näeb see harmooniline välja. Siin on puidu valik ebatavaliselt lai, te saate valida nii heledaid kui tumedaid puiduliike.

ümmargune söögilaud

Ideest loomiseni

Nüüd on tulnud aeg liikuda edasi kõige olulisema juurde – laua valmistamine. Enne kui asuda kõigi oluliste asjade ostmise juurde tuleb teha tulevase söögilaua joonis – kas siis käsitsi või spetsiaalse programmi abil.Samuti on olemas valmis joonised koos üksikasjalike arvutustega. See annab ülevaate, kui palju materjali te vajate.

Tasub märkida, et nõuded materjalidele sõltuvad teie söögilaua suurusest. Lauaplaadi paksus peab olema 1800 x 800 mm suuruse laua puhul vähemalt 25 mm. Kui soovite teha suuremat lauda, siis on parem võtta materjal paksusega alates 30 mm. Siis on kinni peetud visuaalsetest proportsioonidest.

Mida on vaja lihtsa põikpuudega söögilaua valmistamiseks?

 • lauaplaat, näiteks 1800 x 800 x 28 mm;
 • prussi, näiteks 100 x 100 x 730 mm;
 • lauda, näiteks 25x100x1800 mm, (vertikaalsed põikpuud)
 • lauda, näiteks 25x100x800 mm, (horisontaalsed põikpuud)
 • kruvid, poldid, naelad;
 • õli / vaha puidule;
 • pintsel, käsn ja riie;
 • liivapaber teralisusega alates 120 mikronist.

Tööriistadest läheb teil tarvis:

 • saag või jõhvsaag;
 • lihvimismasin;
 • mõõdulint, lood, pliiats;
 • puur või kruvikeeraja koos puuride komplektiga;
 • enesekaitsevahendid (prillid ja kindad).

Olete juba poolel teel selle poole, mida soovite, kui kõik on valmis, asuge tööle. Samm-sammuline juhend aitab teil söögilauda õigesti valmistada.

Samm-sammuline juhend söögilaua valmistamiseks

Samm 1. Lauaplaadi ettevalmistamine

Kasutage lauaplaadi jaoks mööbliplaati, see säästab aega lauaplaadi käsitsi ettevalmistamisel nullist alates.Kõik, mida peate tegema, on lõigata see vajalikesse mõõtudesse, lihvida ja katta kahekordse õli/laki kihiga.

Samm 2. Teeme jalad koos põikpuudega

Oluline on jalad joonestada paberil, sest need võivad olla kõige kujuteldamatu kujuga. Joonestage joonis ja otsustage, kuidas tuleb paigutada jalad. Lihtsaimaks paigutuse võimaluseks on paralleelselt üksteisega.

Lõigake soovitud pikkuse ja kujuga jalad, seejärel ühendage need paarikaupa - kasutage selleks vertikaalseid põikpuid. Ärge unustage, et jalad tuleb lihvida ja anda neile ilus välimus. Kinnitage need tüüblitega, mille jaoks puurige augud jalgadesse ja plankudesse.

Tähtis! Kui jalgade joondamine osutub teile keeruliseks ülesandeks, siis kasutage spetsiaalseid nurki.

Kui olete saanud 2 paari tugesid, ühendage need omavahel horisontaalsete põikpuudega.

Samm 3. Ühendage jalad ja lauaplaat

Protsess lõpeb lauaplaadi kinnitamisega saadud raami külge. Kui te kasutate kinnitamiseks liimi, siis enne laua töötlemist oodake, kuni liim ära kuivab.

Kui konstruktsioon on täielikult valmis, katke see kaitsekoostisega.

ristkülikukujuline söögilaud

Kuidas teha XXL suurusega söögilauda?

Söögilaud võib kiiresti saada teie kodus kohtumispaigaks ja kaunistuseks! Kui plaanite külalisi sageli vastu võtta või on teil suur perekond, peaks ka laud olema sobiva suurusega. Kuidas oleks XXL formaadiga? Keegi ei saa sellist lauda üksi teha, seega vajate abi. Kaasake protsessi mõni hea seltsimees või sõber, vähemalt selleks, et ta aitaks midagi kuskil tõsta või pöörata. Lõppude lõpuks on XXL laud tõesti tohutult suured, lauaplaadi pikkuseks on 250, kuni 350 sm. Seega vajate te abilist! Ülejäänus ei erine tohutu suure laua kokkupanemise põhimõte tavapärasest.

×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.