Kuidas valmistatakse liimpuitkilpi

Liimpuitkilp - tänapäevane materjal tisleritele. See sai aktuaalseks sel momendil, kui suurenes tööjõu maksumus lääneriikides ja hoogu hakkas võtma DIY. Varem pidi tisler ise laudu ostma, saagima, sobitama ja kokku  liimima. Täna teevad selle töö ära  tehase töölised vooltootmismeetodil.

Liimpuitkilp
See on kiirem ja jäätmevabam.
Liimpuitkilp säästab tislerite aega -  nad saavad ära teha rohkem tööd. Erakliendid saavad end tunda meistrina ja teha ise kodus laua või aknalaua.


Kuidas siis liimpuitkilpi valmistatakse

Materjali teekond algab puutüvest raielangil.
Pärast langetamist sattub puu saeveskisse.

puidu lõikamine

Seal saetakse puu jämedateks laudadeks.

Edasine protsess sõltub konkreetse ettevõtte metoodikast. Me kirjeldame kõige rohkem levinud protsessi.

puidu optimeerimine
Laudadelt eemaldatakse koor ja  need vormindatakse maksimaalselt lubatud suurusega fragmentideks. Sellel etapil algab materjali optimeerimine. Ettevõttes jälgitakse seda, et  saaks võimalikult suurema koguse kasulikku materjali.

Edasi laudu kuivatatakse kuivatusruumis, kuni nende niiskusesisaldus on 8-12%. 

puidu kuivatamine

Järgmises etapis saetakse  kuivad lauad detailideks, mida nimetatakse lamellideks. Lamellid on tulevase liimpuitkilbi toorikud.

Erinevad lamellid ja erinevad kilbid

Lamelle on pikki ja lühikesi. Pikki (> 800 мм) kasutatakse pikklamellkilbi valmistamiseks. Lühikesi (<800 мм) kasutatakse sõrmjätkatud kilbi tootmiseks. Lamelli laius on samuti tähtis parameeter. Lamelli laiusest sõltub liimpuitkilbi hind. Mida laiem on lamell, seda keerulisem on kilpi valmistada ja seda kallim see on.

puidu eraldamine

Toodetakse kolme liiki kilpi:
1) Lamelli minimaalne laius on 20 mm. See on omamoodi ilus, kuid ei too esile puidu mustrit, mistõttu seda hinnatakse vähem. Kitsast lamelli kasutatakse ainult sõrmjätkatud kilbi valmistamiseks.

2) Standardkilp. Lamelli standardlaius  on 40-50 mm. See laius võimaldab saavutada esindusliku tekstuuri ja harmoonilise mustri.

3) Lailamellkilp. Lamelli laius on sellises kilbis 70 - 90 mm. See materjal jätab  täispuidu  mulje. See on liimpuitkilbi kõige kallim liik. 

Need lamellid liimitakse omavahel kokku.

puitpaneelide liimimine

Kilbi viimistlemiseks lihvitakse vabrikus selle pind siledaks ja lõigatakse vajalikuks suuruseks.

puitpaneelide lihvimine

×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.