Pikk lamell ja sõrmjätkatud. Mis on nende erinevus?

Kaht tüüpi liimpuitkilbid. Mis on nende erinevus?

See on esimene küsimus kõigile, kes huvituvad puidust ja puitkilpidest esimest korda. Need kaks tüüpi erinevad oma hinna ja välimuse poolest. Aga mis kõige tähtsam - need erinevad tehnilises aspektis. Järgnevalt arutame neid erinevusi ja anname mõned näited, millist kilpi on parem kasutada mingis olukorras.

1. Sõrmjätkatud kilp - teie usaldusväärne tugi köögis

Sõrmjätkatud kilp

Sõrmjätkatud liimpuitkilp koosneb lühikestest lamellidest (lamell – laud, mis on igast küljest paksusmasinast läbi lastud). Lamellid liimitakse üksteise külge alguses otstest ja siis ülejäänud neljast küljest.​​

Lamellide pikkus on tavaliselt 200 kuni 500 mm. Lamellide laius võib olla kahes suunas:

1.1) kitsas, 20 mm laiune

Sõrmjätkatud kilp

Selliste kitsaste lamellidega võite saada mitmekesise välimusega kilpe:​

Sellise tooriku väike suurus võimaldab efektiivselt kasutada puidutööstuse ülejääke. Kuigi see nõuab palju tööd, et kleepida kõik väikesed jupid teineteise külge, on see siiski kõige odavam kilbitüüp.

1.2) standard, laius 40-50 mm

Standartne kilp

Standartne sõrmej. kilp näeb välja nagu parkett. See ei tundu nii ühtlane või soliidne kui pikklamellkilp. Sellel on siiski oma eelised. Üks puidutöötlemise reegleid ütleb - mida rohkem liimimisi, seda tugevam ese. Liimimiste arv sõrmkinnitusega kilpides on mitu korda suurem kui pikkadest lamellidest valmistatud kilbil. Seega sõrmjätkatud kilbid on suurepärane otsus näiteks köögi töötasapindade jaoks, mis on üldjuhul majapidamistes kõrgema ekspluatatsiooniga punkt. Võrreldes kahte kilbiliiki, võib tõdeda, et sõrmjätkatud kilbid ei näe kaugeltki nii loomulikud välja kui pikklamell kilbid, kui tegemist on trepiastmetega.

1 m³ sõrmj. kilpide hind ei sõltu nende pikkusest. Tootja jaoks pole see oluline, kas kilp on 2 m või 4 m pikk. Põhjuseks, sõrmj. kilbis kasutatakse reeglina neid lamelle, mis pikklamell kilbi jaoks liiga lühikesed on.

 

2. Pikkadest lamellidest liimitud kilbid - õige valik treppide ja pikkade kallite laudade jaoks​

Pikkadest lamellidest liimitud kilbid

Servapidi liimitud kilbid koosnevad pikkadest lamellidest. Lamellid liimitakse teineteise külge kahe küljega. Lamellide pikkus võrdub liimpuitkilpide pikkusega ja seda piirab ainult toorainete kättesaadavus. Nagu ka eelmises osas, saame siin ka kõik kilbid jagada kahte tüüpi vastavalt oma lamelli laiusele:

2.1) standard, 40-50 mm

pikka lamelliga kilp

2.2) lai > 50 mm

Laiad lamellid on tavaliselt vahemikes 60-70 mm, 80-90 mm, 100-120 mm. Mida laiem on lamell, seda rohkem "looduslik" liimpuitkilp näeb välja ja seda rohkem see meenutab tüüpilist puitu, nagu me seda ette kujutame. Kuid samal ajal muudab see kilbi välismõjudele vähem vastupidavaks. Töötades laia lamellikilbiga on kindlasti tark püüda ette näha võimalikke komplikatsioone ning neid vältida, nii palju kui Teie võimuses. Näiteks, minimalistlike metallist jalgadega lauaplaati on soovituslik tugevdada altpoolt metallklambritega või muude vahenditega mis plaati stabiliseerivad.

pikka lamelliga kilp lai lamell

Pikklamell liimpuitkilpide hind sõltub selle lamellide pikkusest. Mida pikem on kilp, seda kõrgem on sellise ühiku kuupmeetri hind. See on tingitud pikkade lamellide valmistamise keerukusest. Nende jaoks on vaja võimsaid metsi, suurel hulgal toorainet, ilma vigade ja oksteta. Sellised puud on tänapäeval haruldased ja kallid.

Liimpuitkilpide kasutusvaldkondadel pole piire. Saate teha aknalauadu, dekoratsioonielemente, fassaadid jne. Kuid siiski peamine kasutuskoht on trepp. Pikast lamellist valmistatud puitastmed on tõeline klassika.

 

×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.