10 nippi – mida mööblipaneelide valikul arvestada

Liimpuitkilp on universaalne materjal, mis koosneb 100% puidust.

Need on kokku liimitud lamellid (kitsad puutükid laiusega 20 mm kuni 100 mm). Mööblipaneele kasutatakse tööpindade, treppide, aknalaudade, kaunistuste jms jaoks.

Paljud puidutöötlejad armastavad seda materjali, sest see säästab aega ja on isetegemise entusiastide jaoks märkimisväärne leid.

Selles artiklis jagame liimpuitkilpide 10 peamist omadust, millele tuleks tähelepanu pöörata selle toote soetamisel.

1. Valige oma projekti vajadustest lähtuvalt puidutüüp

Liimpuitkilpe toodetakse peaaegu kõigist võimalikest puiduliikidest, seega on valik lai:

Konstruktsioonielementide jaoks valite männi; siseviimistluseks - tamm ja pöök. Kui vajate maksimaalset tugevust, võtke saar; kui on kavas luua midagi ainulaadset, on pähkel parim valik.

Kreeka pähklist liimitud kilbi näide

2. Valige liimpuitkilbi lamell

Liimitud puidust paneele on sageli kahte tüüpi – pikklamell ja sõrmjätkatud.

Sõrmjätkatud kilbid koosnevad suurest hulgast pisikestest detailidest, mis on külgedelt ja otstest kokku liimitud; see näeb välja nagu parkett. Sellist kilpi peetakse optimaalseks nii odavate treppide kui ka lauaplaatide jaoks, kus on vaja erilist tugevust, mille loob suur hulk liimimisi. 
Täislamellplaat on liimitud ainult külgedelt; see näeb rohkem välja nagu täispuit. See sobib ideaalselt aknalaudadele; selle välimus meenutab trepiastmeid.

Näidis sõrmjätkatud tammest liimpuitkilbist

3. Pöörake tähelepanu paksusele

Liimpuitkilpe valmistatakse paksusega 12, 16 mm, 20 mm, 30 mm ja 40 mm. 40 mm näeb välja massiivne ja vastupidav; ent selline kilp on raske. 20 mm kilbil on suhteliselt õhuke välimus. 30 mm on enamiku projektide jaoks optimaalne paksus; see näeb välja nii võimekas kui orgaaniline.
Eriolukordades kasutatakse 12 ja 16 mm.

Fotol on kahest 20 mm paksusest kilbist koosnevad pakid

4. Ära väldi võimalust paksuselt kokku hoida

Iga tootja sõelub materjali välja - pärast seda ilmub liimpuitkilp paksusega 18 mm, 19 mm, 27 mm, 38 mm. Need lauad on väga sarnased ´originaaltoodetega´ (20 mm, 30 mm ja 40 mm), kuid on 10% odavamad. Sest mööbliplaadi maksumus arvutatakse alati standartse kubatuurimõõdu järgi.

Lai valik = palju suurusi = vähem ülejääke = kokkuhoid tellijale

5. Otsustage kvaliteedi üle

Kvaliteetseid mööblipaneele on võimalik liigitada kohe oma hea hunnik: AA, AB, BB, AC, BC, CC ja Rustic jne. See on kõige levinum gradatsioon. Kui teie jaoks on kõige olulisem plaadi välimus ilma oksakohtadeta ja mõlemalt poolt maltspuiduta, on teil vaja AA ja AB. 
Kui te ei pahanda väikeste oksakohtade suhtes, on suurepärane valik võtta BB. Kui teil pole midagi maltspuidu vastu, võite pöörata tähelepanu AC-le ja BC-le. 
"Rustic" kvaliteedis pole sageli maltspuitu, kuid seal on palju oksi, või siis okste osas kõige küllastunum puiduliigitus.

Selline näeb välja rustikaalne tamm

6. Jäätmete minimeerimine, 1. osa

Iga mööblipaneeli saab lõigata vajalikuks arvuks osadeks. Seega pole sageli vaja võtta mitut väikest kilpi - võite võtta ühe suure ja lõigata selle vajalikesse mõõtudesse. See kehtib eriti sõrmjätkatud kilpide kohta, kuna nende kuupmeetri hind ei muutu sõltuvalt pikkusest.

Mida rohkem paneeli pinda kasutate, seda vähem puitu raisku läheb.

Suur saarest liimitud paneel, lõigatud kaheks osaks

7. Jäätmete minimeerimine, 2. osa

Pidage meeles veel üht mööbliplaadi imelist omadust - seda saab kokku liimida. Liimimisel on oma iseärasused, mida peab kindlasti arvestama - näiteks, see saab olla ainult laiuses, see tähendab ainult külgmiste osade vahel. Sellest aga sageli piisab, et ostetud materjali efektiivsemalt kasutada.

Selline näeb välja elementide kokkuliimimine

8. Ostmisel pöörake tähelepanu kilbi kujule 

Kilp peaks olema tasane ja ühtlane, ilma paindeta. "Banaani" või "bumerangi" kujulise kilbi kasutamine on problemaatiline, eriti kui teil pole kuju korrigeerimiseks spetsiaalseid töövahendeid.

Kui virnas pole kilpide vahel tühikuid, siis on need õige kujuga

9. Ostmisel arvesta lamellidega

Lamellid on väikesed puidust pulgad, mis moodustavad mööbliplaadi ja peavad olema ideaalselt kokku liimitud. Vastasel juhul võib liimpuitkilp töötlemise ajal praguneda.

Vaadake liimimiskohti lähemalt – seal ei tohiks olla tühimikke.

Lamellide valik kokku liimimiseks. Ideaalsed lamellid ja kvaliteetne liimimine on liimpuitkilbi töökindluse võtmed

10. Pidage meeles, et mööblipaneele pakutakse alati "mustas suuruses"

Tegelik liimpuitkilp laos on alati mõne millimeetri võrra suurem kui hinnakirjas märgitud suurus. Need täiendavad millimeetrid annavad võimaluse mööblikilpi töödelda ja saada tulemuseks täiuslik ristkülik.

Mööbliplaadi vormindamine ideaalseks, "puhta suurusega"

Liimpuitkilbid on Stragendo OÜ põhiline tegevusala. Valime hea meelega välja teile vajalikud materjalid ja arvutame teie projekti oma laoseisu alusel. Kui vajate täiendavat töötlemist oma tellimusele, siis lõikame selle teie mõõtu, liimime, lihvime ja viimistleme teie tellimuse järgi.

×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.