Kuidas teha oma kätega puust kohvilauda?

Kui alles õpite mööbli valmistamist oma kätega, siis alustage kohvilauast. Kompaktne ja suhteliselt kiiresti valmistatav – parim stardilahendus.

Selle tulemusena saate ainulaadse mööblieseme, mis on täielikult kohandatud teie vajadustele. Kohvilaua valmistamiseks kasutage materjale, mida on lihtne leida meie veebilehelt.

Ideid kohvilaua jaoks

Kaasaegsed disainilahendused pakuvad kohvilaudu, mis pole mitte ainult mitmekesise kujuga, vaid kujutavad endast ka julgeid eksklusiivseid esemeid. Näiteks võib huvi pakkuda kandikuna eemaldatava lauaplaadiga kohvilaud. Suurepärane lahendus, mida on kerge kanda ja hommikul saab oma armukest voodis rõõmustada hommikusöögiga, lihtsalt võttes toelt lauaplaadi.

Samuti võiks valida nii kolme- kui ka neljajalgsete laudade variante. Kuid kui te peatate oma valiku kolmejalgsel laual, peaks te teadma kõiki nende jalgade kinnitamise peensusi - oluline on õigesti arvutada nende kaldenurk.

Neile, kellele meeldib lugeda hommikusöögi ajal või kohvi rüübates, võiks teha raamatute jaoks riiuli lauaplaadi alla.

Jalgade juurde tagasi tulles tasub silmas pidada torujalgade varianti vasest või mõnest muust metallist. Koos tammest, männist, kasest või pähklipuust lauaplaadiga näeb see imeline välja!

Puidust ratastel kohvilaud interjööris

Erilist tähelepanu väärivad ratastel kohvilauad. Need on silmatorkavad mitte ainult oma disaini, vaid ka mugavuse poolest. Neid on lihtne toas liigutada ja neid ei pea tõstma. Piisab laua lükkamisest punktist A punkti B.

Kuidas teha kohvilauda?

Enamik kohvilaudadest koosneb, vaid kahest elemendist: lauaplaadist ja jalgadest. Elutuppa väikese laua valmistamiseks vajate materjale minimaalselt.

Enne kui asuda looma kohvilauda otsustage, millist materjali sooviksite kasutada. Olenemata valitud materjalist võib lauaplaadi paksus olla 20, kuni 40 mm ja selle mõõtmed - ristkülikukujulise lauaplaadi puhul kuni 150 × 75 sm ja ümmarguse lauaplaadi korral võib selle läbimõõt olla, kuni 100 sm.

Mida teil tarvis läheb?

Igal endast lugupidaval kodumeistril peaks käepärast olema väike tööriistade komplekt. Siin on see, mis arsenalis peab kindlasti olema:

 • Kruvikeeraja.        
 • Erineva suurusega, ristpea või lamepea, kruvikeerajad.        
 • Haamer.        
 • Kruvid ja mutrid vastavalt teie vajadustele.        
 • Käsisaag või jõhvsaag lõikamiseks.        
 • Rauasaag metallile, näiteks kui on vaja saagida metalltorusid.       
 • Jäme- ja peeneteraline liivapaber.        
 • Lihvimisplokk või elektriline lihvmasin.        
 • Puiduliim.        
 • Lakk.        
 • Pintslid.        

Enne kui te alustate

Veenduge, et teil oleks olemas kõik vajalikud materjalid ja tööriistad. Võimalusel leidke töötamiseks mugav koht. Võtke aeg maha ja järgige vigastuste vältimiseks ohutu töötamise reegleid.

Alustage oma kohvilaua loomist

See on palju lihtsam, kui see tundub. Kujundage mõne lihtsa elemendiga disainlaud. Alustage ideest, kandke see paberile ja arvutage välja, kui suur peaks see laud olema.

Pärast eskiisi tegemist ja materjalide valikut pole vaja teha midagi muud, kui alustada valmistamisega.

Alustame

Samm 1.Kasutage lauaplaadina mööbliplaati. Lõigake see vajalikesse mõõtudesse.

Tähtis! Pärast lõikamist ärge unustage puitu lihvida, et eemaldada väikesed ebatasasused ja siluda servad. Lihvimine enne värvimist annab õlile või lakile võimaluse pinnale paremini liibuda. Alustage jämeteralise liivapaberiga, seejärel töötage peeneteralise liivapaberiga.

Samm 2.Valmistage vajaliku pikkusega jalad. Lihtsalt saagige jalad puidust või metallist;

Samm 3.Jätkake täieliku kokkupanekuga koos kõikide osade reguleerimisega. Kinnitage lauajalad spetsiaalse liimi abil. Teisel juhul laske liimil kuivada 24. tundi. Järgmisel päeval puhastage jalad liimi jääkidest. Seejärel kinnitage lauaplaat liistude külge isepuurivate kruvidega ja liimiga. Isepuurivad kruvid ei tohiks lauaplaadist läbi minna. Pärast kuivamist puhastage kõik õmblused liimi jääkidest.

Kui kohvilaud hästi ära kuivab, saab hakata tegelema puidu töötlemisega niiskuse, seente ja muude kvaliteeti mõjutavate välistegurite eest. Laua kaunistamiseks kandke selle pinnale värv või lihtsalt lakk.

Nõuanne: Ühtlase tulemuse saavutamiseks kandke värv peale kahe või kolme kihiga. Laske puidul pärast iga kihi peale kandmist 24. tundi kuivada.

×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.