Liimpuitkilp

LiimpuitkilpLiimpuitkilbid on ristkülikukujuliseks kokku liimitud lamellid (lauad), laiusega 20 kuni 100 mm. Viimase kümne aasta jooksul on liimpuidust saanud Euroopas üks peamisi puusepatooteid. Esiteks, see aitab säästa meistri aega ning avab võimalusi DIY-ks.

Liimpuitkilp - on toorik, millele tuleb anda viimistletud välimus. Formaatige detail soovitud suurusesse, lihvige selle pinda ja katke tasapind just Teile sobiva õli või lakiga. Liimpuitkilpide kasutamine kiirendab laudade, trepiastmete, lauaplaatide, riiulite ja muude tisleritoodete tootmist 2-3 korda.

Miks peaks liimpuit ja liimpuitkilpe ostma just Stragendo’st ?

Lai valik suuruseid.

 Meie laos on tooteid paksustes 16 mm kuni 60 mm, laiustes 200 mm kuni 1200 mm, pikkustes 350 mm kuni 4500 mm. Valige just Teile sobivaim suurus, et minimiseerida ülejääke.

• Kiire kohaletoimetamine.

Mõne tunni jooksul valmistab Stragendo ette Teie tellimuse. Ja kui on tarvis transporti, siis on üldjuhul tööpäeva jooksul kliendil materjal kõigis Eesti linnades ja ühe kuni kolme tööpäeva jooksul Soomes (sõltuvalt sihtpunktist)

 • Klienditeenindus ja tellimustööd.

 Ebastandartsed suurused ? Keerukate projektide kokkuarvutamine ? Me aitame teid! Kui vajalikku materjali laos ei ole, püüame seda teile lähikuudel tuua.

Pakume see liimpuitkilbide tüübid:

 

Liimpuitkilpide klassifikatsioon

Puitkilbi koostamise tüübi järgi – PL ehk pikk lamell (laiust-pidi liimitud lamellid), sõrmjätkatud (lamellid on kokku liimitud pikkuses ja laiuses). Kvaliteedi järgi – A / B (paneel ilma vigadeta ühel küljel, mõningased defektid teisel küljel), A / C (üks vigadeta külg, olulised puudused teisel), Rustic (paneel koosneb täielikult defektsest puidust).

Lamellide laiuse järgi – kitsas paneel (lamellid 20 mm lai), standard paneel (lamellid 40-50 mm), laia paneel (60 mm või rohkem).

Kõik need tegurid mõjutavad ka täispuidust liimkilpide hinda. Mida kõrgem kvaliteet ja laiem lamell, seda kõrgema kvaliteediga toormaterjal on vajalik tootmiseks ning liimkilp on selle võrra kallim. Aga ennekõike mõjutab hinda puiduliik. Tammekilp on kallim kui saar ja saar on kallim kui kask, mänd ja nii edasi.

Liimpuitkilpide omadused 

Lehtpuidust kilpide niiskus peaks olema 8-12%. See on oluline aspekt, sest eriti tamm ja saar on altid deformeeruma, kui ei pöörata tähelepanu niiskusele ja korrektsele ladustamisele.

Liimpuitu tuleb hoida kinnises pakendis. Pakki ei ole soovitatav avada 1-2 päeva jooksul pärast ostmist. Kilp võiks töökojas või laos kohaneda veidi vastava temperatuuri- ja niiskustingimustega. Pärast pakendi avamist on soovitav töödelda toodet nii kiiresti kui võimalik – formaatida, lihvida, freesida ja katta õli või lakiga, et takistada niiskuse ligipääsu sellele väga kaunile, ent kapriissele materjalile.