Hotellimööbel: omadused ja valikunõuanded

Hotell on midagi enamat kui lihtsalt tulus äri. Teie klientidele muutub hotellituba ajutiselt nende enda kodu analoogiks. Seetõttu sõltub teie ettevõtte edu otseselt sellest, kui mugavalt, hubaselt ja rahulikult külalised teie hotellis viibides tunnevad. Ja mis on mugavuse ja rahu alus? Muidugi õigesti valitud mööbel.

Hotellimööbel on üsna lai mõiste. See sisaldab tubade, fuajee ja kohviku või restorani sisustust, kui selline on teie hotelli planeeritud. Samas tavapärane kodusisustus hotellidele väga ei sobi. Asi on selles, et hotellimööbel peab vastama teatud kriteeriumitele ja seejuures päris paljudele. Selles artiklis keskendume hotellimööbli omadustele ja selle valiku põhimõtetele. Arutame, milline peaks olema hotellimööbel ja kuidas seda õigesti valida, et saavutada mugavuse, funktsionaalsuse ja esteetika kombinatsioon.

Hotellimööbli valimise 5 tähtsamat parameetrit

Esiteks, millistele kriteeriumitele peab hotellimööbel vastama?

1. Funktsionaalsus. Teie külalised saabuvad hotelli selge kavatsusega veeta aega hotellitoas vastavalt oma ajakavale. Seega peaks hotelli interjöör vastama nende vajadustele mugavaks puhkamiseks ja magamiseks, pakkuma võimalust paigutada oma isiklikud asjad ning vajadusel — oma ajutises ruumis töötada või äriasju korraldada. Sel põhjusel ei tohiks te oma hotelli valida ebamugavat või mittefunktsionaalset mööblit. Parem on valida stiilsed sisustuselemendid, mis täidavad oma ülesannet suurepäraselt.

2. Teine oluline parameeter on stiil ja vastavus hotelli kontseptsioonile. Esteetika ning mööbli ja interjööri harmooniline kombinatsioon töötavad alati teie kasuks. Ja seetõttu on mööbli valimisel oluline säilitada üldine stiil. Võtame näite: kui kujundada hotelli interjöör klassikalises stiilis, siis erinevalt näiteks metallmööblist sobivad loomikul viisil ruumi saarepuust lauaplaat ning puidust voodid ja riidekapid. Tammepuidust lauaplaat ja pähklipuust mööbel sobiksid hästi klassikalise luksusliku atmosfääriga. Ökostiilis hotellide või Skandinaavia stiilis ruumide puhul tasub aga kaaluda soodsamast, kuid keskkonnasõbralikust materjalist mööblit.

3. Vastupidavus: hotellides ööbivad erineva pikkusega, vanuse ja suurusega inimesed. Ja iga mööblieset kasutatakse palju sagedamini kui kodus. Sel põhjusel on hotellimööbli tugevus ja vastupidavus üliolulised. Pealegi on see ka teie kokkuhoid, kuna katkise mööbli parandamine on tõesti kallis. Seega, mida tugevamad on teie sisustuselemendid, seda kuluefektiivsem see teie jaoks on.

4. Ohutus. Muidugi näevad uhked elemendid, nikerdatud servad ning suur hulk klaasi ja metalli interjööris välja väga stiilsed. Kui aga tegemist on hotelliga, on parem keskenduda ohutusele. Kui teie külaline saab mööbli teravate nurkade või ebapiisavalt töödeldud servade tõttu väiksemagi vigastuse, on alati süüdi hotell.

5. Hoolduse ja remondi lihtsus — veel üks tegur, millega tuleb arvestada. Seetõttu tasub valida mööblit, mis on valmistatud materjalidest, mis on kergesti puhastatavad, vastupidavad desinfitseerimis- ja puhastusvahenditele, võimaldavad kergesti eemaldada plekke ja kriimustusi ning vajadusel kiiresti parandatavad. Eelkõige vastab nendele nõuetele liimpuitkilpidest valmistatud mööbel. Seetõttu on parem valida materjali ja polstreid, mida on lihtne puhastada, aga ka vältida mööblimaterjale, mis võivad lihtsasti kahju saada või mida on raske hooldada.

Kui peamised kriteeriumid on kindlaks määratud, saate asuda otse sisustusesemete valiku juurde, ilma milleta hotell hakkama ei saa.

Hotelli sisekujunduse kontrollnimekiri: mida tasub kaaluda

Pakume teile lihtsat kontrollnimekirja, mis aitab teil valida oma hotelli jaoks õiged mööbliesemed.

  • Voodid – esimene asi, mida ruumi interjööri jaoks vaja läheb. Parem on, kui saate oma külalistele pakkuda mitte ainult üheinimesevoodit, vaid ka kaheinimesevoodit - abielupaaridele, noorpaaridele või lihtsalt inimestele, kes eelistavad une ajal rohkem ruumi. Ärge unustage ka laste magamiskohtade korraldust, eriti - beebivoodit täiendava magamiskohana.
  • Öökapid - veel üks element, ilma milleta poleks tuba täielik. Need võimaldavad külalistel tarbeesemeid käepärast hoida ning lauavalgustid võimaldavad lõõgastumiseks kasutada soojemat ning hubasemat valgustust.
  • Riidekapid — smauti kohustuslik lisand igas ruumis. Need peavad vastama üldisele interjööri stiilile, külaliste arvule toas ja nende eeldatavatele hoiuvajadustele.
  • Kasuks tulevad tubades olevad diivanilauad ja kirjutuslauad, samuti toolid, kuna paljudele inimestele on hotell ärireiside ajal ööbimiskoht, nii et äriasjadega tuleb tegeleda otse majutuskohas.
  • Samuti on olulised peeglid ja tualettlauad. Kui nende tuppa panemise võimalus puudub, tasub tellida peegelustega riidekapid ja näiteks tualettlauad ja kummutid, mida saab paigutada vannitoa kraanikausi alla.
  • Ka teie hotelli kohviku mööbel tuleks valida vastavalt hotelli üldisele kujundusele. Seega tuleks valida mitmekülgsed materjalid, mis sobivad nii ruumi kui ka kohviku või restorani mööbliks. Hotellidesse sobib kõige paremini puidust mööbel, sh tamme- või saarepuidust lauaplaadid, prussid ja liimpuitkilbid — see sobib hästi erinevate stiilidega ja talub märkimisväärset koormust.

Sama kehtib ka vastuvõtulaua, fuajee ja esiku mööbli kohta – see peab täitma oma ülesandeid, välja nägema stiilne ja olema vastupidav.

Nõuanded valikuks: milline mööbli soetamine on hotelli jaoks kulutõhus?

Kuidas valida õiget mööblit? Siin on mõned praktilised näpunäited:

  1. Arvestage mööbli kogust, mida vajate, arvestades nii tubade kui ka abiruumide arvu ja hotelli eeldatavat koormust.
  2. Seadke omale eelarve: mingil juhul ei tohiks mööbel maksta rohkem, kui saate endale lubada.
  3. Võimalusel tellige disaineri teenused, et garanteerida hotelli üldise kontseptsiooni säilimine, et kõik vajalikud sisustusesemed saaks lisatud ja mittevajalikud detailid ei koormaks tubade kasutust.

Loodame, et meie artikkel aitab teil teha õige valiku ja saate oma hotelli varustada kvaliteetse, ilusa, kuid mitte liiga kalli mööbliga, mis on nii mugav kui ka esteetiliselt meeldiv.

×
Täname teie taotluse eest!
×
Täname tellimise eest!
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Tänan teid sõnumi eest!
Võtame teiega varsti ühendust.
×
Esita taotlus
×
Taotle fotot
×
Teavitage saadavusest
Ilmoitamme saatavuudesta välittömästi sähköpostitse heti, kun tuotetta on varastossa
Veebisaidi külastamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega analüüsi ja mõõdikute jaoks. Võite lugeda meie Privaatsuseeskirju.