Liimpuit on Stragendo

Stragendo OÜ asutati 2005. aastal Tallinnas. Alates esimestest päevadest jooksul müüme liimpuitu tammest, saarest ja muudest puiduliikidest. Stragendo on üks suuremaid tisleritoorikute ja liimpuidust kauplusi Eestis. Tänaseks on meie laos enam kui 1000 erinevat liimpuidust ja väärispuidust täispuittoodet - mööblikilbid, toorikud, prussid, lauad, spoon.

Kui teie ettevõte tegeleb: - mööbli, treppide, muude tisleritoodete tootmisega, - dekoratiivsete elementide tootmisega, - sisepindade parandamise ning loomisega, - ehitustööde pakkumisega

Teie igapäevases tegevuses võite kasutada liimpuitu. Stragendo on alati valmis abistama vajalike puuliikide ja tooteliikide valimisel. Soovi korral lõikame toote vajalikku suurusse ning toimetame teie lattu või töökotta. Kui peate tegema suurt hulka ebastandartsete suurustega liimpuitu - saatke meile päring. Püüame paindlikult koostööd teha Ukraina tootjatega. Tulemuseks võimalus lühikese aja jooksul kiiresti toota vajalikke mööblitooteid, saematerjali või muid liimpuittooteid.

 

Miks liimpuit?

Liimitud puit omab mõningaid eeliseid täispuidu ees. Esiteks on see tugevam ja vastupidavam mõjufaktoritele. Teiseks võimaldab see kasutada maksimaalselt iga toordetaili, vähendades jäätmete hulka.

Peamised liimpuitdetailid on mööbliplaadid, töötasapinnad, postid, jalad ja käsipuud.

Muud olulised liimpuidu klassifikatsioonid on paksuse järgi (kui see on kilp) ja sektsiooni järgi (kui tegemist on ruudu- või ristkülikukujuliste toorikutega). Sõltuvalt puidu tüübist võib see olla – tamme-, saar-, pöögipuit.

Liimpuiduga töötamiseks on olemas mõned soovituslikud nõuanded. Näiteks ei tohiks pakendit vahetult pärast ostu avada. Sellest johtuvalt on soovitatav alustada tööd liimpuiduga umbes 2-3 päeva pärast ostu.